Ogłoszenia na XXIV Niedzielę Zwykłą 17 września 2023 r.

 1. Gościmy w naszej parafii Bogusława Kozę, który  prezentuje  książkę „Tanzania moja druga ojczyzna” w cenie 25 zł. Cel: Pomoc w kształceniu młodych wychowanków oraz ks. Andrzeja Drogosia SDS, który głosi dzisiaj kazania. Witamy ich bardzo serdecznie!
 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków  Społecznego Przekazu, ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
 3. W poniedziałek imieniny obchodzi Pan Stanisław nasz kościelny. Solenizanta polecamy waszym modlitwom.
 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św., w kościele odbędzie się spotkanie młodzieży mającej przyjąć sakrament bierzmowania 1 grudnia.
 5. We wtorek zapraszamy seniorów do dolnego kościoła o godz. 16.00 na prelekcję „ Ikona Trójcy Świętej” i spotkanie w radości.
 6. W środę, czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30
 8. W piątek o 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo  do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła.
 9. W piątek i sobotę zapraszamy na dzień skupienia dla kobiet. Szczegóły na plakacie.
 10. W sobotę o godz. 10.00 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Na spotkanie zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów oraz wszystkich którzy chcieliby zostać ministrantami.
 11. Przy wyjściu z kościoła są do pobrania formularze dla kandydatów do bierzmowania, którzy chcieliby rozpocząć przygotowania do sakramentu w tym roku szkolnym. Wypełnione formularze prosimy zostawić w skrzynce pocztowej na drzwiach naszej plebanii do 30 września br.
 12. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się 25 września o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę: na malowania kościoła zebraliśmy kwotę 10572 zł 19 groszy i 5 euro. Na uniwersytet papieski Jana Pawła II zebrano kwotę 667 zł. Za wszelkie ofiary składamy Bóg Zapłać! 
 14. Polecamy i zapraszamy na pielgrzymkę do Jordanii – ŚLADAMI STAREGO TESTAMENTU w terminie od 13.11 – 18.11.2023, wylot z Krakowa. W programie m.in.: Amman, Kerak, Pustynia Wadi Rum, Petra, Morze Martwe, Góra Nebo, Madaba. Więcej informacji na plakacie w wywieszonym w gablocie. Zapisy w zakrystii.
 15. Od 28 – 30 września zapraszamy na pielgrzymkę śladami św. Hildegardy. Szczegóły w gablocie.
 16. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki „Głosu Królowej”.
 17. Informujemy iż uruchamiamy nową stronę internetową pod adresem www.cyglasparafia.pl
 18. Do wieczności z naszej parafii odeszła sp. Wiesława Zątek. Zmarłą polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się! Wieczne odpoczywanie …

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia,

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.  

 

                                                                                Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz

Zobacz więcej

Intencje

INTENCJE MSZALNE 8 -14.07.2024 

Poniedziałek 8 lipca Godz. 7.00 Za + Ryszarda Schabikowskiego (greg)   Godz. 18.00 1. W intencji Heleny w 2 rocz. urodzin 2. Za + Edwarda

„Używaj wszystkich sił, aby możliwie zawsze być wesołym, pogodnym i przyjaznym! To sprzyja dobru ciała i duszy”.

Bł. Franciszek Maria od Krzyża Jordan

Jesteśmy dla ciebie

porozmawiajmy