Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu 10 marca 2024 r.

 1. Serdecznie witamy księdza rekolekcjonistę Szymona Kulę SDS, który poprowadzi tegoroczne rekolekcje parafialne. W poniedziałek, wtorek i środę Msze święte z nauką ogólną będą sprawowane o godz. 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.20 i 7.00. Okazja do spowiedzi będzie każdego dnia rekolekcji pół godziny przed każdą Mszą Św.  Rekolekcje zakończy Droga Krzyżowa z kościoła na cmentarz parafialny.  We wtorek i środę na Mszach Świętych zbierana będzie taca przeznaczona dla Księdza rekolekcjonisty. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się w gablocie parafialnej na stronie internetowej i gazetce parafialnej. Módlmy się o owocne przeżycie rekolekcji.
 2. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
 3. We wtorek o godz. 16.00 do dolnego kościoła zapraszamy wszystkich w wieku senioralnym na spotkanie w radości.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek od godz. 15.00-18.00 w piątek od godz. 15.00 do 17.00
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 17.30.
 6. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo w ramach 15 czwartków ze św. Ritą.
 7. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 8. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Modlimy się do Miłosierdzia Bożego.
 9. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca
 10. Jeśli ktoś chciałby przekazać 1,5 % podatku na rzecz Stacjonarnego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, a sam nie potrafi wypełnić deklaracji podatkowej, to może przynieść te deklarację do zakrystii, a za tydzień będzie można odebrać ją wypełnioną.
 11. Przy wyjściu z kościoła do skarbony można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację świąteczną oraz złożyć jałmużnę wielkopostną, która będzie przeznaczona dla osób potrzebujących z naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.
 12. Do 7 kwietnia br. trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik. Można zapisywać się za pośrednictwem internetu na stronie pielgrzymki: faustyna.bielsko.pl lub w parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka – Os. Karpackie.
 13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata

                                                                                                    Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz

Zobacz więcej

Kalendarz liturgiczny

KALENDARZ LITURGICZNY 21-28.04.2024

Wtorek 23.04 – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski Czwartek 25.04 – Święto św. Marka, ewangelisty

„Używaj wszystkich sił, aby możliwie zawsze być wesołym, pogodnym i przyjaznym! To sprzyja dobru ciała i duszy”.

Bł. Franciszek Maria od Krzyża Jordan

Jesteśmy dla ciebie

porozmawiajmy