Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu 3 marca 2024 r.

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Po każdej Mszy św. dziecięca grupa „Jordanki” wraz z grupą charytatywną zapraszają na słodki kiermasz, dochód z kiermaszu przeznaczony jest na wsparcie osób potrzebujących z naszej parafii.
 2. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
 3. W poniedziałek, 4 marca, przypada święto św. Kazimierza Królewicza
 4. We wtorek o godz. 16.00 do dolnego kościoła zapraszamy wszystkich w wieku senioralnym na spotkanie w radości.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek od godz. 15.00-18.00 w piątek od godz. 15.00 do 17.00
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 17.30.
 7. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na czwarte nabożeństwo w ramach 15 czwartków ze św. Ritą. W tym dniu modlić się będziemy o dar powołań kapłańskich i zakonnych z racji i czwartku miesiąca.
 8. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 9. Msze św. w ciągu tygodnia w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek oraz rano w piątek i sobotę sprawowane będą w kaplicy dolnego kościoła. Wejście od strony plebani jak do Zakrystii.
 10. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii, które potrwają do środy 13 marca br. Poprowadzi je ks. Szymon Kula SDS. Rekolekcje zakończy Droga Krzyżowa z kościoła na cmentarz parafialny. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie oraz na stronie parafialnej.
 11. Jeśli ktoś chciałby przekazać 1,5 % podatku na rzecz Stacjonarnego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, a sam nie potrafi wypełnić deklaracji podatkowej, to może przynieść te deklarację do zakrystii, a za tydzień będzie można odebrać ją wypełnioną.
 12. Przy wyjściu z kościoła do skarbony można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację świąteczną oraz złożyć jałmużnę wielkopostną, która będzie przeznaczona dla osób potrzebujących z naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.
 13. Do 7 kwietnia br. trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik. Można zapisywać się za pośrednictwem Internetu na stronie pielgrzymki: faustyna.bielsko.pl lub w parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka – Os. Karpackie.
 14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia
życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata                                    

                                                                                        

 

 

                                                                                                        Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz

Zobacz więcej

Kalendarz liturgiczny

KALENDARZ LITURGICZNY 21-28.04.2024

Wtorek 23.04 – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski Czwartek 25.04 – Święto św. Marka, ewangelisty

„Używaj wszystkich sił, aby możliwie zawsze być wesołym, pogodnym i przyjaznym! To sprzyja dobru ciała i duszy”.

Bł. Franciszek Maria od Krzyża Jordan

Jesteśmy dla ciebie

porozmawiajmy