Życzenia Wielkanocne

Pan rzeczywiście  Zmartwychwstał – Alleluja!

Oto prawda przed którą stajemy w naszej wierze. To na niej opiera się całe nasze chrześcijańskie życie. Pusty grób przed którym stajemy w tych dniach z którego ukrzyżowany powrócił do życia, jest świadectwem Zmartwychwstania, to wielkanocny dowód tożsamości Jezusa Chrystusa.

Pan rzeczywiście Zmartwychwstał! Ten fakt jest bezspornym fundamentem naszej wiary i naszego życia. Chrystus jeszcze przed śmiercią powoływał się na swoje Zmartwychwstanie jako na najbardziej oczywisty dowód, że jest nie tylko człowiekiem ale i Bogiem.  Zawierzyliśmy życie prawdziwemu Bogu, dlatego chciejmy głosić całemu światu tę prawdę, że prawdziwy chrześcijanin nie błądzi w ciemnościach, nie idzie w nieznane, nie wierzy byle komu, nie słucha byle kogo, nie zmierza ku wiecznej nicości ale do szczęści życia wiecznego. Bo nasz Bóg jest Drogą, Prawdą i Życiem. W to wierzymy! I dlatego jesteśmy ludźmi pełnymi radości i nadziei i swój wzrok kierujemy ku wieczności. I całym sobą zaangażowani w życie wspólnoty Kościoła  głośmy tę PRAWDĘ „Chrystus zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał!

Drodzy parafianie i goście! Zatrzymajmy się w tym czasie pełnym różnych niepokojów, pogmatwanych idei, głoszenia różnych teorii szczęścia. Stańmy przed pustym grobem Jezusa. Postarajmy się wejrzeć do jego wnętrza. Niech on do nas przemówi i powie nam komu tak naprawdę zależy na naszym życiu, na naszym szczęściu, że był w stanie oddać za nas swoje życie.  Kim On dla nas jest? Pomyślmy i wyciągnijmy wnioski!

Stając przed jedynym pustym grobem w historii świata, obdarzam was drodzy Parafianie i Goście darem modlitwy. Niech tegoroczne święta Zmartwychwstania Pańskiego będą dla was dotknięciem Prawdziwej Miłości. Miłości  która budzi nadzieję, przebacza, leczy, wspiera i prowadzi.  Niech te święta napełnią każdego i każdą z was Bożymi darami: miłości, radości pokoju i nadziei.

Z serca życzę wszystkim zdrowych, radosnych i błogosławionych świąt!   Radosnego Alleluja!

 Ks. Wiesław Ogórek SDS -proboszcz

Zobacz więcej

Kalendarz liturgiczny

KALENDARZ LITURGICZNY 21-28.04.2024

Wtorek 23.04 – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski Czwartek 25.04 – Święto św. Marka, ewangelisty

„Używaj wszystkich sił, aby możliwie zawsze być wesołym, pogodnym i przyjaznym! To sprzyja dobru ciała i duszy”.

Bł. Franciszek Maria od Krzyża Jordan

Jesteśmy dla ciebie

porozmawiajmy