Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą 10 września 2023 r.

 1. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów malowania kościoła. Za wszelkie ofiary składamy Bóg Zapłać! Dzisiaj rozpoczynamy tydzień wychowani.  Ofiary do puszek przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 2. Dzisiaj dziękujemy Bogu za dar beatyfikacji rodziny Ulmów.
 3. W poniedziałek 11 września zapraszamy do kina Helios na film „Ulmowie, błogosławiona rodzina”, na godz. 17.00. Bilety w cenie 15 zł. Zapisy w zakrystii
 4. We wtorek zapraszamy seniorów do dolnego kościoła o godz. 16.00 na film o św. Ricie i spotkanie w radości.
 5. We wtorek 12 września po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii śś.
 6. Również we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy Wszystkie Panie na Salwatoriańskie spotkanie kobiet w naszej parafii.
 7. W środę, czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00.
 8. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30
 9. W środę 13 września zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja fatimska i różaniec fatimski, Zakończenie Apelem Jasnogórskim.
 10. W sobotę o godz. 10.00 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Na spotkanie zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów oraz wszystkich którzy chcieliby zostać ministrantami.
 11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy br. Bogusława Kozę, który będzie prezentował książkę „Tanzania moja druga ojczyzna” w cenie 25 zł. Cel: Pomoc w kształceniu młodych wychowanków.
 12. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, Ofiarą do puszek wspierać będziemy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
 13. Przy wyjściu z kościoła są do pobrania formularze dla kandydatów do bierzmowania, którzy chcieliby rozpocząć przygotowania do sakramentu w tym roku szkolnym. Wypełnione formularze prosimy zostawić w skrzynce pocztowej na drzwiach naszej plebanii do 30 września br.
 14. Zapraszamy do Turzy Śląskiej do Sanktuarium matki Bożej Fatimskiej, gdzie spędzimy czas z Matka Bożą i św. Hildegardą. Wyjazd 16 września o 7.00 z parkingu przy kościele. Koszt 53 zł. Szczegóły w gablocie. Zapisy w Zakrystii
 15. Polecamy i zapraszamy na pielgrzymkę do Jordanii – ŚLADAMI STAREGO TESTAMENTU w terminie od 13.11 – 18.11.2023, wylot z Krakowa. W programie m.in.: Amman, Kerak, Pustynia Wadi Rum, Petra, Morze Martwe, Góra Nebo, Madaba. Więcej informacji na plakacie w wywieszonym w gablocie. Zapisy w zakrystii.
 16. Od 28 – 30 września zapraszamy na pielgrzymkę śladami św. Hildegardy. Szczegóły w gablocie.
 17. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki „Głosu Królowej”.
 18. Do wieczności odeszła śp. Nadzieja Jakobsche. Zmarłą polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się…

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia,

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.             

 

 

                                                                                Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz

Zobacz więcej

„Używaj wszystkich sił, aby możliwie zawsze być wesołym, pogodnym i przyjaznym! To sprzyja dobru ciała i duszy”.

Bł. Franciszek Maria od Krzyża Jordan

Jesteśmy dla ciebie

porozmawiajmy