Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu 17 grudnia 2023 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy drugą cześć liturgicznego okresu adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przezywania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.
 2. Do piątku zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 18.00.
 3. We wtorek o godz. 16.00 zapraszamy do dolnego kościoła seniorów na spotkanie w radości
 4. Również we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie Panie na Salwatorianie spotkanie kobiet w naszej parafii.
 5. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00
 6. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30
 7. W piątek, 22 grudnia od godz. 8.00 odbędą się przedświąteczne odwiedziny chorych. Będą to jednocześnie odwiedziny chorych za miesiąc styczeń.
 8. W piątek, 22 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo do Św. Rity z poświęceniem róż.
 9. W przyszłą niedzielę, 24 grudnia Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00 i 12.30 Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 i 19.15 Wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, czytania Pisma św. i wspólnego śpiewania kolęd. W Wigilię zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 10. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć świece oraz opłatki wigilijne. Przy bocznym wyjściu z kościoła można również nabyć sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są dla rodzin potrzebujących z naszej parafii.
 11. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Niech nikt nie pozostanie niepojednany z Bogiem na czas świętowania Bożego Narodzenia. Z Sakramentu Spowiedzi Świętej w naszym kościele będzie można skorzystać w poniedziałek i wtorek pół godz. przed wieczorną Msza św. w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00 – 18.30 w sobotę od godz. 7.30 -9.00 oraz od 16.30 – 18.30
 12. W zakrystii można składać wypominki roczne.
 13. Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na malowanie kościoła. Zebraliśmy 9673 zł i 5 gr. oraz 5.5 euro. Do puszek na Kościół na Wschodzie zebraliśmy 996 zł i 27 gr. Za złożone ofiary składamy Bóg Zapłać!
 14. Wizytę duszpasterską tzw. „Kolędę” rozpoczniemy w tradycyjnej formie od dnia 27 grudnia br. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie.
 15. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki „Głosu Królowej”.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.             

 

                                                                                Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz

Zobacz więcej

„Używaj wszystkich sił, aby możliwie zawsze być wesołym, pogodnym i przyjaznym! To sprzyja dobru ciała i duszy”.

Bł. Franciszek Maria od Krzyża Jordan

Jesteśmy dla ciebie

porozmawiajmy