Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu 3 grudnia 2023 r.

 1. Trwa wizytacja kanoniczna naszej parafii. Gościmy ks. bp. Piotra Gregera. Ks. Biskup dzisiaj głosi homilie. O godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej z ks. Biskupem. Następnie o godz. 17.00 w kościele odbędzie się spotkanie z grupami modlitewnymi i formacyjnymi dorosłych. Modlitwa za zmarłych i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.40. Zapraszamy
 2. Rozpoczynamy okres Adwentu czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Syna Bożego. W okresie Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 3. We wtorek o godz. 16.00 zapraszamy do dolnego kościoła seniorów na spotkanie w radości z językiem angielskim.
 4. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00
 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30
 6. W piątek w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy do kościoła  o godz. 12.00 na „Godzinę łaski” – Wystawienie Najświętszego Sakramentu – wspólna modlitwa i czas do indywidualnej modlitwy w ciszy.
 7. Dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii św., wraz z rodzicami zapraszamy  w piątek 8 grudnia na Mszę św. o godz. 18.00. W czasie Mszy zostaną poświęcone medaliki. Natomiast po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjno- organizacyjne dla rodziców. W tym dniu Niepokalanego Poczęcia NMP, które jest świętem patronalnym Towarzystwa Boskiego Zbawiciela-Zgromadzenia Salwatorianów, na Mszy św. o godz. 18.00 wspólnota zakonna odnowi akt oddania się Bogu przez śluby zakonne oraz modlić się będziemy w intencji proboszcza Wiesława Ogórka SDS z okazji imienin. Księdzu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i opieki NMP Królowej Świata.
 8. W przyszłą niedzielę, 10 grudnia, składka przeznaczona jest namalowanie kościoła. Natomiast dziecięca grupa misyjna „Jordanki” i parafialny zespół charytatywny zorganizuje słodki kiermasz domowych ciast. Po każdej Mszy św. będzie można nabyć pyszne wypieki. Dochód przeznaczony jest  na cele charytatywne i misyjne. Ofiarą do puszek wspierać będziemy Kościół na Wschodzie.
 9. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć świece w cenie 15 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Przy bocznym wyjściu z kościoła można również nabyć sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są dla rodzin potrzebujących z naszej parafii.
 10. W zakrystii można składać wypominki roczne.
 11. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki „Głosu Królowej”.
 12. Do wieczność z naszej parafii odszedł śp. Piotr Bryła. Zmarłego polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się…

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.             

 

                                                                                Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz

Zobacz więcej

„Używaj wszystkich sił, aby możliwie zawsze być wesołym, pogodnym i przyjaznym! To sprzyja dobru ciała i duszy”.

Bł. Franciszek Maria od Krzyża Jordan

Jesteśmy dla ciebie

porozmawiajmy