Ogłoszenia Duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła 1 września 2024

1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy uroczystość odpustową w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustowej. Za wszelkie dobro „Bóg Zapłać”.
  2. Dzisiaj gościmy ks. Pawła Radziejewskiego, który na wszystkich Mszach św. głosi kazania.
  3. W poniedziałek 2 września, rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. W tym dniu zapraszamy uczniów i nauczycieli, na Mszę św. o godz. 9.00 Wszystkim uczniom, nauczycielom, katechetom życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z podejmowanego trudu.
  4. We wtorek zapraszamy do dolnego kościoła o godz. 16.00 seniorów na spotkanie tematyczne o kresach północnych
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00. Powracamy do przedwakacyjnych godzin adoracji. W adoracji  odnajdujemy pokój serca, siłę do codziennych zmagań oraz głębsze zrozumienie Bożej miłości. Jezus czeka na  Przyjdź ofiaruj Mu swój czas i doświadcz przemieniającej mocy modlitwy. Zapraszamy!
  6. W środę Nowenna do B Nieustającej Pomocy o godz. 17.30
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy, czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  8. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych
  9. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. dzieci o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.00.
  10. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  11. Odwiedziny chorych: w piątek, od godz. 8.00 ks. Wiesław i ks. Jan; w sobotę, od godz. 8.00 ks. Piotr
  12. Od jutra w tygodniu Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 6.20; 7.00 i 18.00
  13. Od dzisiejszej niedzieli powraca Msza św. Młodych o godz. 19.15
  14. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Wychowania, ofiarą do puszek wspierać będziemy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  15. Już 14 września odbędzie się kolejna nasza biesiada, z której dochód będzie przeznaczony na wyciszenie konfesjonałów. Jak w poprzednich latach przewidujemy szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Chętne Panie prosimy o upieczenie ciasta cegiełki, spośród których jury wybierze i nagrodzi najlepsze. Gdyby ktoś z Państwa chciał podarować coś na licytację (rękodzieło, vouchery, bilety) prosimy o kontakt i pozostawienie opisanego daru w Zakrystii. Szczegóły wydarzenia będą umieszczone na naszej stronie internetowej i facebooku parafii.  Bóg Zapłać za pomoc i dobre serce.
  16. Parafia organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i na Dróżki 2 października 2024 r. Wyjazd od kościoła o godz. 7.00. Koszt od osoby 50 zł. Wpisowe 20 zł.
  1. Zapraszamy na pielgrzymkę do św. Matki Teresy z Kalkuty oraz złoty trójkąt Indii w terminie od 2 – 9 października br. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
  2. Wszystkich chłopców (jak i mężczyzn), którzy chcieliby podjąć wyzwanie by być bliżej Boga oraz budować wiarę, zapraszamy na podjęcie wspólnej formacji duchowej połączonej z aktywnością fizyczną. Spotkania odbywać się będą w każdy piątek od  6.00-8.00 rano. W planach: wypady sportowe, treningi, wycieczki, dyskusje, wspólne rozważanie Pisma Świętego, adoracje, modlitwa. Zbiórka co piątek o 5.55 przed kościołem. Szczegóły w gablocie.
  3. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki „Głos Królowej”
  4. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszły śp. Urszula Kozieł i Maria Zoń. Zmarłe polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się…
Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz wypoczywającym, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata

Kalendarz Liturgiczny 16-21.09.2024