Ogłoszenia Duszpasterskie XV Niedziela Zwykła 14 lipca 2024

1. We wtorek zapraszamy do dolnego kościoła o godz. 16.00 seniorów na spotkanie o historii powstania Towarzystwa Miłośników ziemi bielsko-bialskiej.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00 do 18.00
  3. W środę Nowenna do B Nieustającej Pomocy
  4. W przyszłą niedzielę 21 lipca obchodzimy święto Bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, kapłana. Założyciela Zgromadzenia Salwatorianów.
  5. Wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców przypada 25 lipca. Od 21 do 28 lipca trwa tydzień modlitw za kierowców. W przyszłą niedzielę 21 lipca  po każdej Meszy Św. nastąpi błogosławieństwo samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami. Wszystkich, którzy chcieliby poświęcić swoje pojazdy, prosimy o zatrzymanie się przy wyjeździe z placu kościelnego. Kierowcom życzymy, bezpiecznej jazdy i życzliwości wśród prowadzących pojazdy mechaniczne.
  6. Msze św. w ciągu tygodnia są odprawiane o godzinie 7.00 i 18.00.   Nie ma Mszy św. o godz. 6.20. W niedzielę nie ma Mszy św. młodych o godz. 19.15.
  7. W miesiącu lipcu na urlopie przebywa nasz Pan organista. W tygodniu Msze św. będą recytowane lub ze śpiewem pieśni. Panu organiście życzymy dobrego wypoczynku.
  8. W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek i czwartek pół godziny po wieczornej Mszy św. oraz w sobotę od godz. 8.00-9.00. w sprawach ważnych po uzgodnieniu telefonicznym.
  9. Zapraszamy do wyruszenia na pielgrzymi szlak w ramach dorocznej Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki:6 sierpnia 2024 r. Mszą świętą o godzinie 8:00 w Bazylice Narodzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie. Wejście do Częstochowy 11 sierpnia br. Zapisy  do 31 lipca na stronie: https://pielgrzymka.bielsko.pl/
  10. W dalszym ciągu zapraszamy na pielgrzymkę na Bałkany „ Sanktuaria i Monastyry”. w terminie od 16-27 października br. szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
  11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym nowego numeru naszej parafialnej gazetki „Głos Królowej”

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz wypoczywającym i udającym się na wakacje, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata

Kalendarz Liturgiczny 9-14.09.2024

Piątek  13.09 – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, doktora Kościoła Sobota 14.09 – święto Podwyższenia Krzyża Świętego