Witamy w naszej parafii ks. Daniela Kowalskiego SDS, który na czas wakacji został skierowany na zastępstwo za ks. Michała Gołębiowskiego SDS. Księdzu Danielowi życzymy owocnej posługi duszpasterskiej.
Do wtorku zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 17.30.
We wtorek o godz.16.00 do dolnego kościoła zapraszamy seniorów na relaksacyjne oddychanie.
Od środy, 1 lipca Msze św. w ciągu tygodnia będą odprawiane o godzinie 7.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.20.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30
Adoracja Najświętszego Sakramentu w okresie wakacji odbywać się będzie w środy, czwartki i piątki od godz. 17.00 do 18.00. W czasie adoracji będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.00. ks. Wiesław i ks. Jan, w sobotę od godz. 8.00 ks. Piotr
W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Serca Maryi.
W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 odbędzie się w dolnym kościele spotkanie członków Żywego Różańca połączone ze zmiana tajemnic różańcowych.
W miesiącu lipcu na urlop udaje się Pan organista. W czasie nieobecności Pana organisty Msze św. będą recytowane lub ze śpiewem pieśni. Panu organiście życzymy dobrego wypoczynku.
W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św. do godz. 19.00 oraz w sobotę od godz. 8.00-9.00, w sprawach ważnych po uzgodnieniu telefonicznym.
Zapraszamy na pielgrzymki do Gruzji i Armenii w dniach od 27.08 do 5.09.2026 r. oraz do Grecji śladami św. Pawła w dniach od 25.09 do 4.10.2026 r. Szczegóły na plakatach w gablocie.
Rada Osiedla Mikuszowice Śląskie serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w Konkursie na Najpiękniejszy Ogród.Szczegóły na plakacie.
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym nowego numeru naszej parafialnej gazetki „Głos Królowej”.
Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz wypoczywającym i udającym się na wakacje, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata
Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz

