Ogłoszenia Duszpasterskie XI Niedziela Zwykła 16 Czerwca 2024

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka do puszek dla 19-letniego Mateusza Gołąbka ze Szczyrku, który choruje na glejaka IV stopnia. Leczenie jest bardzo kosztowne. W imieniu Mateusza oraz rodziny dziękujemy za każde wsparcie.

2. Przez cały miesiąc czerwiec o godz. 17.30 zapraszamy na  nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. We wtorek zapraszamy do dolnego kościoła o godz. 16.00 seniorów na spotkanie o szkockiej kuchni i szkockich sportach.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00

5. W środę Nowenna do B Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego

6. W piątek, 21 czerwca, kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców o godz. 9.00 na Mszę Św. dziękczynną na zakończenie roku.

7. W piątek, przypada dzień modlitwy do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca

8. W sobotę, 22 czerwca, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła.

9. Od 8 – 15 lipca w Dobroszycach odbędzie się 31 Salwatoriańskie Forum Młodych, na które zapraszamy młodzież po klasie 7 Szkoły Podstawowej. Forum Młodych to czas, gdzie młodzież ma okazję rozwinąć się pod katem duchowym, intelektualnym a także pogłębić relacje z Bogiem i innymi osobami. Więcej informacji i zapisy na stronie forummlodych.sds.pl

10. Zapraszamy na pielgrzymkę na Bałkany „ Sanktuaria i Monastyry”. Serbia-Macedonia-Albania- Czarnogóra-Chorwacja w terminie od 16-27 października br. szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

11. Informujemy iż kontener na makulaturę będzie podstawiony przed plebanią w dniach od 5 do 12 lipca br.

12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym nowego numeru naszej parafialnej gazetki „Głos Królowej”

13. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszły śp. Helena Bysko i Krystyna Trzos. Zmarłe polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.

Kalendarz Liturgiczny 9-14.09.2024

Piątek  13.09 – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, doktora Kościoła Sobota 14.09 – święto Podwyższenia Krzyża Świętego