Ogłoszenia Duszpasterskie VII Niedziela Wielkanocna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 12 Maja 2024

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość przystąpienia dzieci do I Komunii Świętej. Przeżywając „Biały Tydzień” od poniedziałku do piątku serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00

 2. Codziennie zapraszamy na maryjne nabożeństwa majowe, o godz. 17.30.

 3. W poniedziałek, 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie nabożeństwem majowym o godz. 17.30 następnie Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św.  procesja ze świecami, po której odmówimy różaniec fatimski.  Zakończenie nabożeństwa fatimskiego Apelem Jasnogórskim.

 4. We wtorek zapraszamy do dolnego kościoła o godz. 16.00 seniorów na spotkanie pt. „Maryja niosąca Ducha Świętego”

 5. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy Wszystkie Panie na Salwatoriańskie spotkanie kobiet w naszej parafii.

 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę i czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00

 7. W środę Nowenna do B nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego.

 8. W czwartek o 17.30 zapraszamy na kolejny ostatni czwartek ze św. Ritą.

 9. W piątek, przypada dzień modlitwy do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca

 10. Do soboty trwa czas modlitewnej nowenny poprzedzającej Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 11. W przyszłą niedzielę, 19 maja na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się rocznica I Komunii św.

 12. Informujemy iż, spotkanie Rady parafialnej odbędzie się w poniedziałek 20 maja o godz. 19.00

 13. W naszym dekanacie organizowana jest pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich w niedzielę 26 maja. Koszt 50 zł. Więcej informacji i zapisy u Pana Grzegorza Rogali tel. 606 276 046

 14. Grupa różańcowa przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę na Jasna Górę i do Gidli 31 maja 2024 r. (piątek). Wyjazd rano o godz. 6.00 sprzed kościoła, powrót w godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu 80 zł. Wpisowe 30 zł. Zapisy w zakrystii.

 15. W ramach Tygodnia Modlitw za Powołanych do Małżeństwa ,,Tak na Serio”, we wtorek 21.05 o godz. 18.45 w naszej ,,Rozwojowni” odbędzie się konferencja s. Małgorzaty Skoneczek SDS o tym, jaki jest najważniejszy krok w budowaniu dobrych relacji z innymi. Zapraszamy.

  Przy głównym wejściu do kościoła znajduje się skrzynka, do której można składać intencje modlitewne za małżeństwa oraz narzeczonych. W niedzielę 26. maja o godz. 12.30 na Mszy Świętej z odnowieniem przysięgi małżeńskiej będziemy się modlić w powierzonych intencjach.

 16. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym nowego numeru naszej parafialnej gazetki „Głos Królowej”.

 17. Do wieczności z naszej parafii odeszła śp. Władysława Janosz. Zmarłą polecajmy Bożemu miłosierdziu. Módlmy się…

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.                                                                                                   

                                                                                                        Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz

Zobacz więcej

„Używaj wszystkich sił, aby możliwie zawsze być wesołym, pogodnym i przyjaznym! To sprzyja dobru ciała i duszy”.

Bł. Franciszek Maria od Krzyża Jordan

Jesteśmy dla ciebie

porozmawiajmy