Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu 17 marca 2024 r.

 1. Dziękujemy Bogu za dar rekolekcji wielkopostnych, za wszystkie otrzymane łaski.
 2. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
 3. We wtorek o godz. 16.00 do dolnego kościoła zapraszamy wszystkich w wieku senioralnym do robienia palm wielkanocnych z panią florystyką.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 17.30.
 6. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo w ramach 15 czwartków ze św. Ritą.
 7. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.15
 8. W piątek 22 marca z naszej parafii wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie Msza św. o godz. 18.00. Informacje dodatkowe i zapisy na stronie www. edk.org.pl.
 9. Również w piątek, 22 marca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 po której odbędzie się nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Św.
 10. Informujemy, iż tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami miasta Bielska-Białej odbędzie się w piątek, 22 marca 2024 roku. O godzinie 17:00 wyruszy z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej i przejdzie do katedry św. Mikołaja, w której po zakończeniu sprawowana będzie Msza święta.
 11. W przyszłą niedzielę 24 marca, przypada Niedziela Palmowa czyli niedziela Męki Pańskiej. Uroczysta Liturgia o godzinie 11.00 i 12.30 rozpocznie się przed kościołem, następnie procesyjnie udamy się na Mszę Św.
 12. Do 24 marca po każdej Mszy św. modlimy się w intencjach: Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego
 13. Serdecznie zapraszamy na darmowy wyjazd i zwiedzanie najstarszego murowanego kościoła w diecezji Bielsko-Żywieckiej, kościoła św. Stanisława w Starym Bielsku. Wyjazd 23 marca o godz. 10.15 z parkingu przy kościele. Zapisy w Zakrystii
 14. Jeśli ktoś chciałby przekazać 1,5 % podatku na rzecz Stacjonarnego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, a sam nie potrafi wypełnić deklaracji podatkowej, to może przynieść te deklarację do zakrystii, a za tydzień będzie można odebrać ją wypełnioną.
 15. Przy wyjściu z kościoła do skarbony można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację świąteczną oraz złożyć jałmużnę wielkopostną, która będzie przeznaczona dla osób potrzebujących z naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.
 16. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 im. Księdza Jana Twardowskiego informuje że trwa nabór do klasy pierwszej szkoły podstawowej do dnia 5 kwietnia do godz. 15.00. Zapisu dokonujemy poprzez stronę internetową – nabory do szkół podstawowych w Bielsku-Białej
 17. Do 7 kwietnia br. trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik. Zapisy na stronie pielgrzymki: faustyna.bielsko.pl
 18. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 
Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia
życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata                                                                                                                         

                                                                             Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz

Zobacz więcej

Kalendarz liturgiczny

KALENDARZ LITURGICZNY 21-28.04.2024

Wtorek 23.04 – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski Czwartek 25.04 – Święto św. Marka, ewangelisty

„Używaj wszystkich sił, aby możliwie zawsze być wesołym, pogodnym i przyjaznym! To sprzyja dobru ciała i duszy”.

Bł. Franciszek Maria od Krzyża Jordan

Jesteśmy dla ciebie

porozmawiajmy