Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 28 Kwietnia 2024

1. Witamy bardzo serdecznie ks. Kamila Leszczynskiego SDS, dyrektora Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, który na zakończenie tygodnia modlitw o
powołania kapłańskie i zakonne głosi kazania powołaniowe.

2. We wtorek 30 kwietnia, z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Od 9.00-10.30 pakowanie bagaży przy bazylice w Hałcnowie. Potem wyjście. Msza św. w Kętach.

3. We wtorek zapraszamy do dolnego kościoła o godz. 16.00 seniorów na spotkanie z językiem angielskim.

4. Od środy, 1 maja, serdecznie zapraszamy na maryjne nabożeństwa majowe, o godz. 17.30. Nowenna do M.B nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę i czwartek od godz. 15.00 do 18.00

6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

7. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na kolejny czwartek ze św. Ritą.

8. W piątek, 3 maja, w uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę za wyjątkiem Mszy św. o godz. 19.15. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanego Serca Maryi.

10. Odwiedzimy chorych odbędą się w sobotę 4 maja od godz. 8.00 – wszyscy księża.

11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym nowego numeru naszej parafialnej gazetki „Głos Królowej”.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia
życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.

➢ W poniedziałek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.

➢ W środę – wspomnienie dowolne św. Józefa, rzemieślnika.

➢ W czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

➢ W piątek – uroczystość NMP Królowej Polski.

➢ W sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika.