Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Najświętszej Trójcy 26 Maja 2024 

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta.

 2. Codziennie do piątku zapraszamy na maryjne nabożeństwa majowe, o godz. 17.30.

 3. We wtorek zapraszamy do dolnego kościoła o godz. 16.00 seniorów na spotkanie pt. Szkocja w kratkę.

 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00

 5. W środę Nowenna do B nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego.

 6. W czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 19.15. Po Mszy świętej o godz. 9.30 wyruszy procesja do 4 ołtarzy trasą: z Kościoła ul. Startową, Kąpielową, Pocztową, Filatelistów do „Domu Nauczyciela”, ul. Pocztową powrócimy do kościoła. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w  Zapraszamy  ministrantów, lektorów, dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów, szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej i dzieci obchodzące rocznicę pierwszej Komunii Świętej.  Prosimy o przyniesienie kwiatów. Kwiaty prosimy składać przed Mszą Św. w zakrystii. Zachęcamy do udziału w procesji wszystkich parafian. Prosimy także jak co roku o udekorowanie naszych domów na ten szczególny dzień szczególnie na trasie procesji Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I  – mieszkańców ul. Kąpielowej i Radę parafialną; II –  mieszkańców „Domu Nauczyciela” ; III –grupy młodzieżowe przy ul. Pocztowej; IV – (przy krzyżu misyjnym) członków Żywego Różańca, czcicieli Bożego Miłosierdzia i św. Rity.. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego świętowania.

 1. W piątek 31 maja , biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy odnośnie do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Z racji Dnia Dziecka pamiętamy w modlitwach o wszystkich dzieciach. W sobotę rozpoczynamy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego serca Pana Jezusa, które  przez cały miesiąc czerwiec  będziemy odprawiać o godz. 17.30

 3. W sobotę ks. Piotr odwiedzi chorych od godz. 8.00. ks. Wiesław i ks. Jan odwiedzi chorych w pierwszy piątek miesiąca 7 czerwca od godz. 8.00

 4. Grupa różańcowa przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę na Jasna Górę i do Gidli 31 maja 2024 r. (piątek). Wyjazd rano o godz. 6.00 sprzed kościoła, powrót w godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu 80 zł. Wpisowe 30 zł. Zapisy w zakrystii.

 5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym nowego numeru naszej parafialnej gazetki „Głos Królowej”

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                    

                                                                                                        Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz

Zobacz więcej

„Używaj wszystkich sił, aby możliwie zawsze być wesołym, pogodnym i przyjaznym! To sprzyja dobru ciała i duszy”.

Bł. Franciszek Maria od Krzyża Jordan

Jesteśmy dla ciebie

porozmawiajmy