Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia 2024

  1. Dzisiaj przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00 zapraszamy do kościoła na nabożeństwo w „Godzinę Miłosierdzia”.  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia Bożego. Jest to zarazem święto patronalne „Caritas”. Składka przeznaczona jest na cele charytatywne.
  2. W poniedziałek przypada przeniesiona w tym roku z dnia 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W Polsce ta uroczystość obchodzona jest jako dzień świętości życia. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.20; 7.00; 9.00 i 18.00. Odpowiadając  na prośbę  Ojca Świętego, modlić się będziemy o poszanowanie  każdego  życia  ludzkiego  od  poczęcia  aż  do  naturalnej  śmierci.  Szczególną  formą modlitwy  jest  „duchowa  adopcja  dziecka  poczętego”.  Zachęcamy  do  zabrania  deklaracji  Duchowej  Adopcji.   Osoby, które  chcą  włączyć  się w  Dzieło  Duchowej  Adopcji ,  zapraszamy z wypełnionymi deklaracjami na Mszę Świętą w poniedziałek o godzinie 9.00 lub 18.00. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  4. W Środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  5. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia obchodzić będziemy Niedzielę Biblijną, która rozpocznie Tydzień Biblijny.
  6. W przyszłą niedziele gościć będziemy ks. Pawła Wróbla, który w kazaniach na każdej Mszy św. przybliży nam postać Heleny Kmieć kandydatki na Ołtarze.
  7. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się 15 kwietnia o godz. 19.00 w dolnym kościele
  8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym świątecznego numeru naszej parafialnej gazetki „Głos Królowej”.
  9. Do wieczności odszedł z naszej parafii śp. Tadeusz Głowala. Zmarłego polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się…
Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia 
życzymy wielkiej ufności w Miłosierdzie Boże
oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz

Zobacz więcej

„Używaj wszystkich sił, aby możliwie zawsze być wesołym, pogodnym i przyjaznym! To sprzyja dobru ciała i duszy”.

Bł. Franciszek Maria od Krzyża Jordan

Jesteśmy dla ciebie

porozmawiajmy